Co dalej?

Drodzy Państwo,

bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie kompanii #grajmywszkole! Zgodnie z obietnicą złożyliśmy podpisaną do dnia 20 lutego 2017 r. przez 2136 osób petycję, w sprawie wprowadzenia godzin przeznaczonych na zespołowe granie we wszystkich typach szkół, na ręce Pani Minister Anny Zalewskiej. Mamy szczerą nadzieję, że nasz wspólny głos oraz liczne przykłady dobrych praktyk nadesłane do nas z całej Polski przekonają Panią Minister o konieczności i wartości postulowanych przez nas zmian!

Z radością możemy napisać, że odzew z jakim spotkała się kampania #grajmywszkole przerósł nasze oczekiwania! Ogromna ilość nadsyłanych materiałów zawierających przykłady ciekawych, wartościowych, w najwyższym stopniu godnych wsparcia inicjatyw uczniowskich i nauczycielskich na polu wspólnego muzykowania w szkołach i poza nimi napawa radością i optymizmem – ale także ukazuje jeszcze dobitniej konieczność wprowadzenia realnej systemowej zmiany!

Uświadomiliśmy sobie ponadto, jak bardzo brakuje w polskich mediach przystępnego, rzetelnego, konsekwentnie aktualizowanego źródła informacji na temat kształtu współczesnej edukacji muzycznej na świecie oraz badań naukowych, dotyczących interesującego nas obszaru działań. Wiemy, że takie źródła istnieją, nie każdy jednak umie do nich dotrzeć. Większość publikacji ukazuje się niestety jedynie w języku angielskim i nie jest tłumaczona ani opracowywana w sposób przystępny dla praktyka edukacji muzycznej, który w mniejszym stopniu może poświęcić się pracy akademickiej. Chcielibyśmy tę drogę jak najbardziej ułatwić!

Bardzo cieszy nas także fakt, że zarówno strona www.grajmywszkole.pl, jak i nasz fanpage na Facebooku stały się spontanicznie miejscem wymiany informacji i konstruktywnej dyskusji, prawdziwą platformą kontaktu!

Co dalej?

Na stronie www.grajmywszkole.pl już teraz znajdziecie szybko pęczniejącą od ciekawych materiałów zakładkę Inspiracje. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieli by podzielić się z innymi efektami swojej pracy, swoją pasją, informacjami na temat projektów, które sami realizują, lub w których uczestniczyli! Chętnie opublikujemy i pomożemy zredagować takie materiały!

W zakładce Nauka wkrótce pojawią się kolejne, specjalnie dla nas przygotowane, opracowania najnowszych i najistotniejszych wyników badań naukowych dotyczących różnych obliczy edukacji muzycznej. Mamy nadzieje, że okażą się pomocne dla wielu z Was!

Nadal można składać podpisy pod petycją! Niech ich liczba systematycznie rośnie, a my będziemy regularnie przypominać pani Minister o naszych potrzebach i pomysłach!

Zapraszamy do współpracy także wszystkich tych, którzy już teraz tworzą podobne do naszego serwisy informacyjne, fora, grupy dyskusyjne i którzy już tak licznie wsparli akcję #grajmywszkole – chętnie dodamy link, nawiążemy współpracę, będziemy rozpowszechniać rzetelne i sprawdzone informacje!

Tymczasem jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe, solidarne wsparcie i moc dobrej energii! Zostańcie z nami!

Grajmy w szkole!