Informacja o programie 2020

Szanowni Państwo,

informujemy, iż zakończyliśmy pilotaż Programu “Grajmy w szkole”. Obecnie trwa ewaluacja pilotażu. Informacje o programie w 2020 roku będziemy zamieszczać na stronie internetowej www.grajmywszkole.pl jak i w mediach społecznościowych.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: program@grajmywszkole.pl

Finał pilotażu – wideorelacja

Finał pilotażu Programu Czynnej Edukacji Muzycznej ‘Grajmy w szkole!’, który odbył się 14 grudnia w Zamku Ujazdowskim w Warszawie pozostawił po sobie wiele emocji. Poniżej przedstawiamy krótką wideorelację z tego wydarzenia! 

Finał pilotażu Programu #grajmywszkole

To było niesamowite wydarzenie! Finał pilotażu Programu Czynnej Edukacji Muzycznej #grajmywszkole pozostawił po sobie jeszcze wiele emocji. 12 pracowni z całej Polski zaprezentowało się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Usłyszeliśmy muzykę Renesansu, muzykę tradycyjną z różnych regionów Polski ale również pop, rock oraz rap. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

Konferencja #grajmywszkole

Finał pilotażu Programu ‘Grajmy w Szkole!’ to nie tylko występy pracowni muzycznych, które są owocem pilotażu, ale również konferencja. Wydarzenie oficjalnie otworzyli: Aleksandra Dziurosz (IMiT), Grzegorz Michalski (PRM), Joanna Grotkowska (PRM) oraz Wojciech Walczak (PRM, IMIT).

Dlaczego gramy? Jak długo będziemy grać? – odpowiedzi na powyższe pytania pojawią się już dzisiaj!
Program finału znajduje się na stronie: https://grajmywszkole.pl/final-pilotazu-programu-grajmywsz…/

Finał Wszystko gra!

Rozpoczynamy we Wrocławiu pierwszy finał ogólnopolskiego pilotażu #Grajmywszkole. Będzie mu towarzyszyć prezentacja programu Wszystko gra – szkolne orkiestry dęte oraz chór Akademii Chóralnej działający w ramach projektu Śpiewająca Polska. Spotykamy się o 10:30 w Szkoła Podstawowa nr 71 we Wrocławiu.

W ramach finału wystąpią następujące szkolne orkiestry dęte „Wszystko gra”:
Szkolna orkiestra dęta ze Szkoły Podstawowej nr 71 we Wrocławiu
Szkolna orkiestra dęta ze Szkoły Podstawowej nr 64 we Wrocławiu
Szkolna orkiestra dęta z Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu oraz Chór Akademii Chóralnej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 we Wrocławiu. 

 

 

Wszystko gra!

W niesamowity sposób we Wrocławiu zmienia się edukacja muzyczna dzięki projektowi Wszystko gra!  Zaangażowani są uczniowie szkół podstawowych. Wspólnie z opiekunami tworzą środowisko przyjazne muzykowaniu i zabawie.  Na portalu internetowym Radio Wrocław dostępny jest artykuł na temat projektu i jego pozytywnych efektach, które widać gołym okiem i przede wszystkim słychać poniżej.

Pracownia muzyczna w Kórniku

W pracowni muzycznej w Szkole Podstawowej nr 2 
im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej w Kórniku gdzie opiekunem jest Mateusz Nabzdyk jest 25 podopiecznych. Wcześniej w szkole nie było zespołu instrumentalnego, a instrumenty były wykorzystywane tylko na lekcjach muzyki. W pracowni podopieczni wraz z opiekunem przygotowali 3 akompaniamenty do utworów śpiewanych przez chór szkolny. Wśród nich pojawiły się ludowe „To i hola” oraz piosenka Lutosławskiego „Bajki iskierki”. Zespół zagrał na instrumentach perkusyjnych z towarzyszeniem klarnetu, akordeonu i fortepianu.

Pracownia muzyczna w Łajskach

Pracownia muzyczna w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach to jedna z najliczniejszych naszych pracowni. Aż 86 uczniów wyraziło chęć na wspólne muzykowanie. Opiekunami pracowni są: Justyna Niegierysz, Marta Maślanka oraz Maciej Rink.