Wszystko gra!

W niesamowity sposób we Wrocławiu zmienia się edukacja muzyczna dzięki projektowi Wszystko gra!  Zaangażowani są uczniowie szkół podstawowych. Wspólnie z opiekunami tworzą środowisko przyjazne muzykowaniu i zabawie.  Na portalu internetowym Radio Wrocław dostępny jest artykuł na temat projektu i jego pozytywnych efektach, które widać gołym okiem i przede wszystkim słychać poniżej.

Pracownia muzyczna w Kórniku

W pracowni muzycznej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej w Kórniku gdzie opiekunem jest Mateusz Nabzdyk jest 25 podopiecznych. Wcześniej w szkole nie było zespołu instrumentalnego, a instrumenty były wykorzystywane tylko na lekcjach muzyki. W pracowni podopieczni wraz z opiekunem przygotowali 3 akompaniamenty do utworów śpiewanych przez chór szkolny. Wśród nich pojawiły się ludowe „To …

Pracownia muzyczna w Kórniku Read More »

Pracownia muzyczna w Łajskach

Pracownia muzyczna w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach to jedna z najliczniejszych naszych pracowni. Aż 86 uczniów wyraziło chęć na wspólne muzykowanie. Opiekunami pracowni są: Justyna Niegierysz, Marta Maślanka oraz Maciej Rink.

Pracownia muzyczna w Rzęczkowie

Uczniowie Szkoła Podstawowa w Rzęczkowie fanfarami otworzyli oficjalnie swoją pracownie muzyczną. Tak się cieszymy, że kolejna pracownia ruszyła i działa!  Opiekunem pracowni jest Krzysztof Kędzierski. #Grajmywszkole! Zaczynamy! Tak jest! Muzyka daje tyle radości. Czemu by nie dostarczyć jej wszystkim, którzy chcą rozwijać swoje muzyczne zainteresowania. Link do filmu

Pracownia muzyczna w Chorzowie

Nowe instrumenty dotarły już do pracowni muzycznej w Uniwersyteckie I LO w Chorzowie – Słowak.  Opiekunką pracowni jest Danuta Jeziorowska. Wspólne muzykowanie to niesamowita radość! Uśmiech na ustach podopiecznych daje nam największą satysfakcję. Dajmy to szczęście wszystkim! Poniżej link do superprodukcji od Chorzowskiego Słowaka!